Koll avaldas uue singli “God is Love”

Avaldasime täna Kolliga uue singli koos videoga.

“God Is Love” on meie neljas singel ning sealjuures esimene, millel on päris video. Muusikavideo tegid meiega koostöös Kuressaare Ametikooli disaini eriala õpilased. Õpilased mängisid ka enamiku rolle, pearolli tegi aga legendaarne Harry Kõrvits, kes mängis jumalakompleksiga õpetajat.

Olgu… aga loost endast. Eelmiste lugudega võrreldes, on see nüüd selgelt agressiivsem. Põhirifi, mis ketrab erinevates variatsioonides läbi peaaegu terve loo, tõi meieni Lennart, mis on ka ilmselt põhjuseks, miks lugu on tugevalt bassikeskne. Ülejäänu sai lisatud jämmi käigus ning oma kidra ja vokaalipartiid koos sõnadega tegin kodus (mul oli selle looga tõesti aega vaja).

Kui nüüd aus olla, siis nende sõnade peamiseks inspiratsiooniks oli George Carlini standup religiooni kohta. Täpsemini siis see jupp:

“Religioon on suutnud inimesi veenda, et taevas elab nähtamatu mees, kes jälgib kõike, mida sa teed, iga minut, iga päev. Ja sellel nähtamatul mehel on eriline nimekiri kümne asjaga, mida ta tahab, et sa ei teeks. Ja kui sa teed midagi nendest kümnest asjast, siis on tal selleks eriline koht, mis on täis tuld ja suitsu ja põlemist ja piinamist ja agooniat, kuhu ta saadab su elama ja kannatama ja küpsema ja lämbuma ja kisama ja karjuma igaveseks ajaks igavesti! Aga ta armastab sind…”

Sellest standupist sain idee laulda kristliku jumala psühhoanalüüsist, nagu mina seda näen. Jumala, kes tundus mulle rohkem nagu psühhopaat, kes januneb nii meeleheitlikult tähelepanu järele, et kui sa teda ei aktsepteeri, on ta valmis sind elusalt põletama. Ja see oligi nende laulusõnade kogu mõte… sel hetkel.

Kui me tegime aga ajurünnakut video stsenaariumi teemadel, hakkasid need laulusõnad äkki elama: nad omandasid uue tasandi, muutudes hoopis psühhoanalüüsiks inimese kohta, kes tahab olla jumal (mitte inimese loodud jumala kohta). See kirjeldab tegelikult paremini minu tõrksust kristluse suhtes: see ei ole Jumal, kes sind vihkab, kui sa teda ei armasta, vaid õpetajad ja preestrid, kes on veendunud, et nad teevad Jumala tööd ja on seetõttu teistest jumalikumad.

Kokkuvõtteks tsiteeriksin aga oma venda Braini (Kolli trummar), kes ütles, et “see on meie avaldatud lugudest seni parim”. Noh, nüüd on see siis sinu öelda, kas kiidad takka või lükkad ümber selle julge väite!

Follow Koll on social media:

SpotifyYouTubeBandcampSoundcloudFacebookInstagram